Language:

  • Русский
  • Українська
  • English

Головна

Вас вітає кафедра товарознавства Національного фармацевтичного університету!

Адреса: 61168, м. Харків, вул. Валентинівська, 4

Телефон: 0572- 65-16-96

e-mail кафедри: tovaroved@nuph.edu.ua

Завідуюча: д.фарм.н., проф. Баранова Інна Іванівна, e-mail: innabaranovapharm@ukr.net, skype: inna.baranova5

Коллектив кафедры товароведения (2017).

Колектив працівників кафедри (зліва направо): М. В. Халавка, О. Є. Макарова, С. В. Бреусова, Ю. О. Безпала, І. І. Баранова, С. М. Коваленко, Т. В. Дядюн, С. О. Мамедова, В. О. Федоренко

Фото Состав Главная

Коллектив кафедры товароведения (2016).

kafedra-tovaroved-muzei-6 Коллектив працівників кафедри (зліва направо): перший ряд   – В. Г. Дем`яненко, І. І. Баранова, Д .В. Демь`ненко; другий ряд ряд –   Ю. О. Безпала, А. О. Гончарова, С. В. Бреусова, А. В. Проскочило, С. О. Мамедова, С. М. Коваленко, Т. В. Дядюн (Трунова),  В. В. Пуль-Лузан (2014)

Відповідальна за навчальну роботу кафедри, дистанційне навчання за дисципліною “Медичне та фармацевтичне товарознавство”, завуч кафедри: д.фарм.н., проф. Коваленко Світлана Миколаївна.

Відповідальна за методичну роботу кафедри, дистанційне навяання за дисципліною “Товарознавство на фармацевтичному підприємстві” : к.фарм.н., доц. Бреусова Світлана Вікторівна.

Відповідальні за наукову роботу кафедри: д.фарм. н., проф. Баранова Інна Іванівна.

Відповідальна за СНТ :  к. фарм.н., ас. Безпала Юлія Олександрівна

Відповідальна за профорієнтаційну та виховну роботу: к.фарм.н., доц. Макарова Ольга Євгеніївна та к.фарм.н., доц. Бреусова Світлана Вікторівна

Секретар кафедри –к.фарм.н., доц. Макарова Ольга Євгеніївна, матеріально-відповідальна особа, відповідальна за сайт: к. фарм. н., ас. Безпала Юлія Олександрівна

Відповідальна за забезпечення кафедри матеріалами для проведення практичних занять ст. лаб. Федоренко В. А.

Перша кафедра товарознавства (рослинних і тваринних фармацевтичних матеріалів) була заснована в 1549 р. у Падуанському університеті (Італія). В 1943 р. був створен курс «Медичне товарознавство» (1-й Московський медичний інститут І.М. Сеченова).

У 1985 р. відповідно до наказу МОЗ СРСР курс було доповнено вивченням фармацевтичних товарів з назвою дисципліни «Медичне та фармацевтичне товарознавство».

З 1943 р. в Харківському фармацевтичному інституті на кафедрі військово-санітарної підготовки викладалось медичне та фармацевтичне товарознавство, а з 1991 р. була створена кафедра фармацевтичного та медичного товарознавства, з 1996 р. курс фармацевтичного та медичного товарознавства увійшов до складу кафедри ОЕФ, а з 1997 р. – до складу кафедри екстремальної та військової медицини.

З 2004 р. на базі курсу фармацевтичного та медичного товарознавства була створена кафедра товарознавства (завідувач до серпня 2012 р. був відомий вчений – д.фарм.н. проф. Дем’яненко В.Г., який внес великий вклад у розвиток фармацевтичного товарознавства).

Сьогодні на кафедрі працюють викладачі: д.фарм.н., проф. Баранова І.І.; д.фарм.н., проф. Дем’яненко В.Г.; к.фарм.н., доц. Бреусова С.В.; к.фарм.н., доц. Дем’яненко Д.В.; к.фарм.н., доц. С. М. Коваленко; к.фарм.н., ас. С.О. Мамедова, к.фарм.н., доц. Дядюн (Трунова) Т.В.; к. фарм. н., ас. Лебединець О.В, к. фарм. н., ас. Безпала Ю. О, ас. В. В. Пуль-Лузан.  Викладачі кафедри постійно працюють над підвищенням рівня кваліфікації та професійної майстерності. Ця робота здійснюється шляхом навчання на курсах підвищення кваліфікації НФаУ та постійно співробітники приймають активну участь у українських та міжнарідних конференціях.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України № 532 від 23.08.2011 р. затверджений новий Перелік опорних кафедр вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України, у якому кафедра товарознавства стала опорною з дисциплін: – «Медичне та фармацевтичне товарознавство» зі спеціальностей «Фармація» та «Клінічна фармація»; – «Фармацевтичне та парфюмерно-косметичне товарознавство» зі спеціальності «Технологія парфумерно-косметичних засобів»; -«Основи матеріалознавства, тара та паковання» зі спеціальності «Технологія фармацевтичних препаратів»