Наукові семінари

15 листопада 2021 р. Кафедрою товарознавства   був проведений онлайн науково-практичний міжкафедральний семінар, присвячений до 130 – річчя Сера Фредеріка Гранта Бантінга, який був першовідкривачем інсуліну, що  врятував десятки міліонів людей на планеті. Цікавий факт: перед будинком, де жив Бантінг запалений вогонь, який буде згашений, коли повністю люди вилікуються від цукрового діабету.

Протягом семінару були представлені актуальні доповіді на дану тему та велися жваві дискусії.

Доповідачами семінару були викладачі НФаУ кафедр: товарознавства та управління, економіки та забезпечення якості у фармації з доповідями: зав. каф. товарознавства НФаУ, проф. Баранова І.І. «Товарознавчий аналіз сучасних глюкометрів» (співдоповідач: Безпала Юлія Олександрівна, доцент кафедри товарознавства НФаУ), зав. каф. управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ, проф. Коваленко Світлана Миколаївна «Фредерік Бантінг та відкриття інсуліну» (співдоповідач: Ткаченко Олена Валентинівна, доцент кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ); співдоповідач Бреусова Світлана Вікторівна, доцент кафедри товарознавства НФаУ «Особливості використання глюкометрів фірми  «CONTOUR PLUS»», доцент кафедри товарознавства НФаУ Запорожська Світлана Миколаївна «Сучасне та майбутнє використання інсулінових помп» (співдоповідач: Дядюн Тетяна Валеріївна, асистент кафедри товарознавства НФаУ). До семінару приєднались відомі наступні фахівці: Хорошевська Наталія Ігорівна (менеджер ТОВ «Рош Діабет Україна»), Бандурина Яна Миколаївна (мед. представник ТОВ «Медіко»), Кучер Ігор Святославович (комерційний директор ТОВ «Норма»), які представили доповіді та провели майстер-клас щодо сучасних приладів для вимірювання цукру та асортименту тест-смужок. Отримані результати будуть впроваджені у практичні заняття для здобувачів вищої освіти НФаУ.

Цей досвід надихнув учасників семінару на пошук та вивчення товарознавчого аналізу найсучасніших приладів для діагностики цукрового діабету. Набуті знання будуть корисними для майбутніх фармацевтів у їх практичній роботі.

Наукові семінари

12.11.2021 року співробітники кафедри товарознавства прийняли участь у міжвузівському науково-практичному семінарі до Всесвітнього дня якості «ЯКІСТЬ-КЛЮЧ ДО УСПІХУ». Який був організовано кафедрою «Управління, економіки та забезпечення якості у фармації» Національного фармацевтичного університету

Співробітники кафедри товарознавства виступили із ланкою доповідей, якими вказали безпосередній зв’язок товарознавства із якостю:

проф. Баранова І. І., доц. Безпала Ю. О., ас. Нікітіна М. В. «Маркування – важливий компонент якості»

доц. Бреусова С. В., доц. Запорожська С. М., ас. Дядюн Т. В., «Якість товару-як основа здоров’я».

Наукові семінариНаукові семінари

 

21.12. 2020 року кафедрою соціальної фармації та кафедрою товарознавства НФаУ проведено міжкафедральний науково-практичний семінар «Здоров’я – ресурс для повсякденного життя» у дистанційному форматі.

Семінар було присвячено неінфекційним захворюванням, питанням їх профілактики та своєчасного їх виявлення. Особливу увагу приділили таким проблемам, як нездорове харчування і тютюнокуріння. На сьогодні, нажаль, високий відсоток  смертність серед населення займає саме від наслідків надлишкової ваги та нікотинової залежності. Тому, саме це спонукає нас приділити окрему увагу до даних проблем. На  семінарі били представлені наступні доповіді:

доц. каф. СФ Черкашина А. В., магістрант каф. СФ Німченко М.М. — «Надлишкова вага як медична і соціальна проблема»;

зав. каф. товарознавства, проф. Баранова І. І., доц. Бреусова С. В. — «Глюкометри — сучасні пристрої для визначення рівня цукру у крові»;

доц. каф. СФ Черкашина А. В., магістрант каф. СФ Бугаєнко В.О. — «Аналіз сучасного стану нікотинової залежності серед населення України».

Наукові семінари

20.11.2020 р. був проведений онлайн науково-практичний міжкафедральний семінар, присвячений до Всесвітнього дня діабету «Діабет – стиль життя», організаторами якого були кафедра товарознавства та кафедра управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету.
Протягом семінару були представлені цікаві доповіді та велися жваві дискусії. Висловлюємо велику вдячність Хорошевській Наталії Ігорівні (менеджеру ТОВ «Рош Діабет Україна»), Чумак Тетяні Василівні (керівнику напрямку експрес-діагностика: глікогемоглобіну, холестерину, глюкози ТОВ СПАЙС АС (OSANG Helthcare Ltd.), Бандуриній Яні Миколаївні мед. представнику ТОВ «Медіко» та ін. представникам компаній за активну участь у семінарі, плідну співпрацю. Сподіваємося на продовження співробітництва, спрямованого на поліпшення медичної допомоги громадянам України.
Також висловлюємо вдячність нашим співробітникам, здобувачам вищої освіти та школярам за активну участь у семінарі.
Наукові семінари

08 травня 2020 р. кафедрою товарознавства спільно з кафедрою лабораторної діагностики НФаУ вперше був проведений міжкафедральний науково-практичного on-line семінар  на тему «Тест-смужки – як сучасний засіб діагностики  стану здоров’я людини».

Даний захід відвідали представники ПП ТПК «ЕРГОКОМ» та ТОВ «Норма» (м. Київ), а також наші колеги та однодумці із Тернопільського національного медичного університету,

Під час семінару було зроблено багато цікавих доповідей за даною темою у яких було висвітлено основні моменти використання тест-смужок різного напрямку та використання експрес тестів. Також був проведений онлайн мастер-клас присвячений  «Особливостям вимірювання рівня цукру в кров у домашніх). Кожному учаснику за підсумками міжкафедрального семінару отримав сертифікат з годинами (3 год).

Наукові семінариНаукові семінари Наукові семінари Наукові семінари

08.05. 2020 року на кафедрі товарознавства спільно з каф. кафедрою клінічної лабораторної діагностики НФаУ планується проведення міжкафедрального науковопрактичного online семінару «Тестсмужки як сучасний засіб діагностики стану здоров’я людини», в якому будуть обговорюватися питання стосовно  сучасного асортименту, способыв їх використання в домашніх умовах, а також буде надана корисна інформація для сучасних споживачів. Кожному учаснику за підсумками міжкафедрального семінару буде вручений сертифікат. Детальніше

05.03.2020 року на кафедрі товарознавтства відбувся науково-практичний міжкафедральний семінар «Сучасні тенденції розвитку медичної техніки». Даний захід відвідали представники ПП ТПК «ЕРГОКОМ», крупних аптечних мереж м. Харкова (ТОВ «Омега – ХФК», ТОВ «Леда», ТОВ СП «Інтерпак», Аптечна мережа 911, ТОВ «Фармадім», Мережа аптек «Добра аптека», ТОВ «Аптека №216», ТОВ «Аптека№22»), а також науковці та викладачі з Івано-Франківського національного медичного університету, Тернопільського національного медичного університету, Луганського державного медичного університету, Одеського національного медичного університету, Донецького національного медичного університету. Під час семінару було зроблено багато цікавих доповідей, а також  проведені майстер-класи з використання глюкометрів у домашніх умовах та принципах роботи іригаторів.

Наукові семінари Наукові семінари

05 березня 2020 р. на кафедрі товарознавства планується проведення міжкафедралього семінару «Сучасні тенденції розвитку медичної техніки» та відкриття тренінг-класу, в якому будуть опрацьовуватись нові напрямки нашого розвитку: сучасні медичні прилади та апарати, протезно-ортопедичні вироби, шовні матеріали та ін. У рамках міжкафедрального семінару будуть проведені майстер-класи по використанню іригаторів для порожнини рота та сучасних глюкометрів. Кожному учаснику за підсумками міжкафедрального семінару буде вручено сертифікат (з годинами щодо проходження практичного тренінгу). Детальніше

13 листопада 2019 р. був проведений науково-практичний міжкафедральний семінар «Методи діагностики та лікування діабету. Медичні прилади»

22.03.2019 р. у рамках V науково-практичної конференції «Medical devices» на базі Національного фармацевтичного університету, кафедри товарознавства відбувся тренінг «Медичні прилади та апарати» з провідними фахівцями, які детально представлять сучасну інформацію в області тонометрії, термометрії, інгаляторів та небулайзерів, глюкометрів та іригаторів. Під час тренінгу учасники змогли побачити сучасний асортимент приладів та апаратів; дізнались про типи та особливості їх використання; ознайомитись з основними елементами маркування, пакування та зберігання тощо. Особисто кожен учасник тренінгу мав змогу провести порівняльний аналіз різних типів тонометрів (механічні, напівавтоматичні та автоматичні) та небулайзерів (компресорних, ультразвукових та «mesh»-небулайзерів).

Наукові семінари Наукові семінариНаприкінці конференції наші друзі-партнери з провідних фірм виробників медичної техніки провели вікторину та вручили переможцям корисні призи.

Наукові семінари

15.03.2019 р. пройшов перший в НФаУ міжкафедральний науково-практичний семінар, присвячений Дню захисту прав споживачів. Семінар організувала кафедра управління якістю, кафедра товарознавства та кафедра нутриціології та фармацевтичної броматології. У семінарі приймали участь представники Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, які розповіли про заходи з недопущення проявів недобросовісної конкуренції з боку суб’єктів господарювання, що діють на ринку лікарських засобів, продуктів харчування та засобів гігієни. Під час семінару було розглянуто багато  питань:- маркування продукції про відповідність вимогам стандарту ISO 9001, що може ввести в оману споживачів, – проблеми контролю якості косметичної продукції, – особливості використання медичних приладів у домашніх умовах, – споживчі аспекти медичних та фармацевтичних товарів – досвід світових лідерів на ринку дієтичних добавок – напрями розвитку технології й контролю якості рослинних препаратів та дієтичних добавок, – особливості контролю обігу харчових продуктів у ЄС.

Наукові семінари

З 15-16 вересня 2016 року відбувся  науково-практичний симпозіум «Актуальні проблеми сучасної технології ліків, екстемпоральної рецептури, пакування та маркування лікарських препаратів», який проходив у рамках VIII Національного з’їзду фармацевтів України де колектив кафедри товарознавства приймав активну участь в усних доповідях:
1.    Баранова І.  І. – «Особливості маркування парафармацевтичних засобів»
2.    Коваленко С. М. – «Сучасні методи захисту пакування та маркування лікарських засобів від підробок»
3.    Бреусова С. В. – «Товарознавство – гарантів якості товару для споживача»
4.  Дядюн Т. В. – «Дослідження основних аспектів вибору шприц-ручок для введення інсуліну»
5.  Безпала Ю. О. – «Основні аспекти вибору шприців та голок одноразового застосування»
6.    Pul-Luzan V. V. – «Comparative analysis of labeling and some foreign bottled water».
Окремо під час проходження науково-практичного симпозіум проходила постерна сесія, де співробітники представили наступні постерні доповіді:
1.    Сучасне маркування косметичних засобів – Баранова І. І., Безпала Ю. О., Пуль-Лузан В. В.
2.    Вивчення основних товарознавчих аспектів шприц-ручок для введеня інсуліну – Коваленко С. М., Дядюн Т. В.
3. Сучасні матеріали в медичному та фармацевтичному товарознавстві  –  Бреусова С. В., Дем’яненко В. Г.
Також 15 вересня 2016 року вперше було проведено симпозіум «Фармація молода», який відбувся у рамках науково-практичної конференції «Фармація ХХІ століття: тенденції та перспективи» VIІІ Національного з’їзду фармацевтів України, де молоді вчені кафедри товарознавства                                    ас. Безпала Ю. О. та ас. Пуль-Лузан В. В. приймали участь у постернії сесії та змагались у конкурсі наукових робіт молодих вчених.
Співробітники кафедри товарознавства не тільки не обійшли стороною, але й приймали участь у проведенні воркшопів та семінарів-тренингів (ас. Безпала Ю. О. та ас. Пуль-Лузан В. В. – «Приготування піномийних засобів»), які проводились 16 вересня .2016 року на базі НФаУ.

Print Friendly, PDF & Email