Language:

  • Русский
  • Українська
  • English

Підготовка наукових кадрів

Підготовка наукових кадрів

Підготовка наукових кадрів:

Петровська Людмила Станіславівна – тема докторської дисертації “Теоретичне та експериментальне обґрунтування використання сучасних поверхнево-активних речовин в технології лікувально-косметичних засобів”, 2020 р.

Байва Павло Петрович – тема кандидатської дисертації “Розробка складу та технології м’якої лікарської форми з фузідієвою кислотою”, захист відбувся 29.11.2019р.

Заїка Сергій Валерійович – тема кандидатської дисертації “Розробка складу та технології піномийного засобу протигрибкової дії”, 2020 р.

Петровська Людмила Станіславівна

 

 

Петровская в докторанты

ПЕТРОВСЬКА Людмила Станіславівна працює над докторською дисертацією за темою: «Розробка складу та технології піномийного гелю з комплексною антимікробною дією» по спеціальності 15.00.01 – “Технологія ліків, організації фармацевтичної справи та судова фармація ” науковий керівник – д.ф.н., проф. І. І. Баранова Метою досліджень є розробка сучасних піномійних основ з метою подальшої розробки піномийних засобів (дитячі та для інтимної гігієни). На даний час відомо, що найбільш перспективним аніоноактивнимі ПАР є оксиетильовані 2-3 молями алкілефірсульфати натрію та магнію або динатрієві солі лаурилсульфосукцинатів. Також раціональним є використання суміші алкілсульфоетоксилатів та децилглюкозидів. Останні мають найменшу подразнювальну дію на слизові оболонки. За кордоном при розробці м’яких піномиючих засобах використовують суміш трьох ПАР різних класів – лаурилефірсульфату, кокамідопропілбетаіну (амфотерна ПАР) та алкілполіглікозиду (неіонна ПАР). Дана суміш має оптимальні дерматологічні властивості. Не менш важливим є вибір допоміжних речовин, які впливають на якість розробляємого засобу. У першу чергу це загусники та речовини, які впливають на процес піноутворення. Планується провести систематизоване комплексне дослідження по вивченню властивостей гелевих носіїв з різними комплексами сучасних ПАР (аніонні, неіонні, амфотерні). З використанням фармако-технологічних, структурно-механічних, фізико-хімічних та інших методів дослідження науково обґрунтувати принципи створення піномійних засобів, яки призначаються для очищення шкіри.

Байва Павел Петрович

Байва ПавЛО Петрович працює над кандидатською дисертацією за темою: «Розробка складу та технології гелю з  фузідієвою кислотою» по спеціальності 15.00.01 – “Технологія ліків, організації фармацевтичної справи та судова фармація ” науковий керівник – д.ф.н., проф. І. І. Баранова

 

Метою досліджень є розробка теоретично та експериментально обґрунтованого складу, технології та методик контролю якості засобу місцевої дії з  фузідієвою кислотою (ФК) у вигляді гелю.

Згідно з останніми даними на ринку України практично не має лікарських препаратів, що містять у своєму складі ФК. ФК високоактивна по відношенню до широкого кругу грампозитивних мікроорганізмів (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium minutissimum и Propionibacterium acnes), у тому числі і стафілококи, стійкі до дії пеніциліну, стрептоміцину, левоміцетину, еритроміцину та інших антибіотиків. Відомо, що мікробіологічна ефективність ФК по відношенню до Staphylococcus aureus складає 100 %. На даний час нами розробляється препарат нарyжної дії з ФК для лікування гнійничково-запальних захворювань (поверхневі фолікуліти, фурункульоз, піодермії, імпетиго, гідраденіт, поверхневі та локальні опіки, глибокі рани та інше).