15 листопада 2021 р.  Кафедрою товарознавства був проведений онлайн науково-практичний міжкафедральний семінар, присвячений до 130 – річчя Сера Фредеріка Гранта Бантінга

15 листопада 2021 р.  Кафедрою товарознавства був проведений онлайн науково-практичний міжкафедральний семінар, присвячений до 130 - річчя Сера Фредеріка Гранта Бантінга

Кафедрою товарознавства 15 листопада 2021 р.  був проведений онлайн науково-практичний міжкафедральний семінар, присвячений до 130 – річчя Сера Фредеріка Гранта Бантінга, який був першовідкривачем інсуліну, що  врятував десятки міліонів людей на планеті. Цікавий факт: перед будинком, де жив Бантінг запалений вогонь, який буде згашений, коли повністю люди вилікуються від цукрового діабету.

Протягом семінару були представлені актуальні доповіді на дану тему та велися жваві дискусії.

Доповідачами семінару були викладачі НФаУ кафедр: товарознавства та управління, економіки та забезпечення якості у фармації з доповідями: зав. каф. товарознавства НФаУ, проф. Баранова І.І. «Товарознавчий аналіз сучасних глюкометрів» (співдоповідач: Безпала Юлія Олександрівна, доцент кафедри товарознавства НФаУ), зав. каф. управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ, проф. Коваленко Світлана Миколаївна «Фредерік Бантінг та відкриття інсуліну» (співдоповідач: Ткаченко Олена Валентинівна, доцент кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ); співдоповідач Бреусова Світлана Вікторівна, доцент кафедри товарознавства НФаУ «Особливості використання глюкометрів фірми  «CONTOUR PLUS»», доцент кафедри товарознавства НФаУ Запорожська Світлана Миколаївна «Сучасне та майбутнє використання інсулінових помп» (співдоповідач: Дядюн Тетяна Валеріївна, асистент кафедри товарознавства НФаУ). До семінару приєднались відомі наступні фахівці: Хорошевська Наталія Ігорівна (менеджер ТОВ «Рош Діабет Україна»), Бандурина Яна Миколаївна (мед. представник ТОВ «Медіко»), Кучер Ігор Святославович (комерційний директор ТОВ «Норма»), які представили доповіді та провели майстер-клас щодо сучасних приладів для вимірювання цукру та асортименту тест-смужок. Отримані результати будуть впроваджені у практичні заняття для здобувачів вищої освіти НФаУ.

Цей досвід надихнув учасників семінару на пошук та вивчення товарознавчого аналізу найсучасніших приладів для діагностики цукрового діабету. Набуті знання будуть корисними для майбутніх фармацевтів у їх практичній роботі.